BSH
12 BSH çalışanı 115 soru cevapladı.

Şirket Anlatımları

Ürün Yöneticisi
Ürün Yöneticisi
Ürün Yöneticisi
Ürün Yöneticisi
İş Zekası Uzmanı
İş Zekası Uzmanı
Business Analysis Head of Section
Aslında analitik ve sosyal becerilerin dengeli bir karışımı çok önemli. Soru soran, merak eden, süreci anlayan, süreç odaklı olan ve müşterinin dilini konuşabilen, müşteri odaklı olan kişiler için bir iş olduğunu düşünüyorum. Çünkü tüm ülkelerin kullanacağı sistem ve süreci dizayn edebilmek için ilk önce ülkelerin farklı süreçlerini analiz etmek ve anlamak gerekiyor. Bu bağlamda doğru soruları sormak, müşterinin sesini alabilmek ve nihayetinde analiz edip yeni süreci dizayn edebilmek, tasarlayabilmek çok önemli. Tabi ki işimizin büyük bir parçası da iletişim. Yeri geliyor, beraber sorduğumuz sorularla bazen müşterinin bile farkında olmadığı noktalar keşfedebiliyoruz. Veya değişimi yönetiyoruz. Aslında insanların günlük hayatında alışılagelen sistemleri değiştiriyoruz. Tamamen farklı bir süreci canlıya almaya çalışıyoruz. Ve değişimi yönetmenin en önemli faktörlerinden bir tanesi de kesinlikle iletişim. O yüzden iletişim becerileri de bence çok önemli. Bunun haricinde bizim projemize özel söylemek istediğim bir iki şey var. Birincisi farklı kültürlerle çalışabilmek. Bahsetmiş olduğum bu global yapı gereği farklı lokasyonlarda bulunan ekiplerle çalışabilme, farklı kültürlere duyarlı olabilme çok önemli. Anlayabilme, anlayış çok önemli. Son olarak da seyahat. İşimiz gereği çok sık seyahat ediyoruz. O yüzden kesinlikle kişinin seyahati sevmesi lazım.
Profilo Special Products Manager
BSH, üretim için sağlanan ham maddenin satın alma aşamasından, nihai tüketicinin evinde kullandığı üründen memnun olup olmadığı ya da o ürünle ilgili daha nasıl memnun olabileceğini ölçebilecek süreçleri yaşayabileceğiniz bir şirkettir. Üretim, üretimden sonra lojistik, depolama, satış, fiyatlandırma, planlama, pazarlama, bayi kanalı, kanaldan nihai tüketiciye ulaşma, nihai tüketiciye satış sonrası servis, bunun memnuniyetini ölçecek bir sürecin hepsini görebileceğiniz bir yer. Bu çok heyecan verici bir şey bence. Tek bir kesit değil, bir bütün var burada. Ve öğrenebileceğiniz, ilham alabileceğiniz çok şey var. Bu ilham aldığınız her şey size yeni bir fikir, yeni bir dünya olarak gelebilir. Çünkü buna açık bir şirket. Siz burada sadece masanızda oturabilir, sadece masanızdan ibaret olabilirsiniz. Ama yeni gençlerin farklı dünyalara ne kadar açık olduğunu çok iyi biliyorum. Bunlardan çok fazla ilham alacağınızı ve yeni şeyler yaratacağınıza inanıyorum. O yüzden BSH bu fikirleri yaratmak için çok açık bir şirket.
Profilo Special Products Manager
BSH bir kere insan odaklı bir şirkettir. İnsana çok değer veren bir şirkettir bu çok önemli bir şey. Bunun, profesyonel iş hayatına girdiğiniz zaman ne demek olduğunu çok iyi anlayacaksınız. Çünkü değer verilen insan değer üretir. Eğer sizden katma değer isteniyorsa tabi ki siz kendinize değer verilmesini istersiniz. BSH bunun çok ciddi anlamda bilincine varan bir şirkettir. Değişime çok açık bir şirkettir. Yeni kültürlere çok açık bir şirkettir. Zaten uluslararası bir şirket ve farklı kültürlerdeki insanların bir arada olmasından çok ciddi bir ilham alır. Bu birlikteliği ve sinerjiyi de çok fazla destekler. Çünkü verimli iş çıkmasına odaklanır, daha optimum işlerin çıkmasını ister. Uluslararası arenadaki bu sinerjiyle ve birliktelikle birlikte bu verimliliğin çıkacağına inanır. O yüzden bütün kanalların iletişimlerinin dokunmalarını ister. Sırf burası, Türkiye için değil; uluslararası mecrada da. Bizim kanallarımız, networkümüz açıktır. Bunlarla da irtibatı sağlamamızı mutlaka destekler şirket. Bu çok önemli. Bir kere proaktiftir. Problemler çıkmadan önce mutlaka önlemler alır. Önceden düşünür. Stratejileri, hedefleri bellidir. Belirsizlikler yoktur. Bunun yanında tabi ki takım ve ekip çalışmasına çok fazla önem verir. Gençlere çok fazla önem verir. Gençlerin o potansiyelinden, enerjisinden, dinamizminden çok fazla beslenir. O yüzden BSH bütün anlamıyla baktığımız zaman kariyer anlamında ilerlenebilecek, çok iyi bir şirkettir.